Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry