• Men

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Editing

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Chillekothar Shepai - The Smoker

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Sacrifice

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • In the Earth

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Originless

  • Dune Drifter

    ★★

  • The World We Knew

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Dangerous to Know

    ½

  • Rebecca

    ★★

  • Don't Look Back

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★