RSS feed for Shaun

Shaun has logged 330 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Wish

Death Wish

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry