RSS feed for Shaun

Shaun has logged 27 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Denial

Denial

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eagles Are Turning People Into Horses

Eagles Are Turning People Into Horses

2011
×
★★
Edit this entry  
06
808

808

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Warcraft

Warcraft

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1966
×
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
Read the review Edit this entry