• Wilderness

  • The Gray Man

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • The Batman

    ★½

  • Nest

  • Bubble

    ★★

  • Extremo Ocidente

    ★★

  • Maputo Nakuzandza

    ★★

  • Sessão Bruta

    ★½

  • Follow the Protocol

    ★★½

  • Ácaros

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • A Colônia

  • Ironland

    ★★

  • Rotten Boy

    ★★½

  • Inauguration Day

    ★★

  • The Remainings

  • Editing

  • Squid Game

    ½

  • Schumacher

    ½

  • The Bones

  • North Terminal

  • Untold: Breaking Point

    ★★

  • Dune

    ★½

  • Untold: Crimes & Penalties

  • Dinheiro

  • Luzifer

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★½

  • The Demons of Dorothy

  • Trabalho É Campo de Guerra

  • Você Nos Queima

    ½

  • Sycorax

  • Lamb

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Cow

  • Train Again

  • Annette

    ★½

  • All the Crows in the World

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★½

  • Capitu and the Chapter

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★½

  • Aloners

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★½

  • Cuatro paredes

  • Ataléia Street

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Fucking with Nobody

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Serrão

  • The Yin Yang Master

    ★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★

  • Feast

    ★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★