RSS feed for Raphael
  • Airplane Mode

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ½

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Nise: The Heart of Madness

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Martian

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • American Sniper

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★½

  • Her

    ★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • We're So Young

    ★★½

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★½

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★½

  • Contagion

    ★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★