RSS feed for Raphael Georg
  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ghost Killers VS. Bloody Mary

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Bergman: A Year in a Life

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Galveston

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★