RSS feed for Raphael Georg
  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Team Darryl

  • Transit

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★★

  • The Seamstress

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Death Note

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Mummy

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Stories: The Making of 'Rogue One: A Star Wars Story'