• A Royal Affair

    ★★★½

  • Copenhagen Dreams

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Garden State

    ★★★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★★

  • Copenhagen

    ★★★

  • Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

    ★★★★½

  • Page One: Inside the New York Times

    ★★★½

  • Manhunter

    ★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★

  • Medea

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • St. Vincent

    ★★★

  • Wish I Was Here

    ★★★

  • Obvious Child

    ★★★½