Sort by

mia has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Someone Has to Die

Someone Has to Die

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Assassin

American Assassin

2017
×
Edit this entry  
19
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
Edit this entry  
14
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry