• Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Ad Astra

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Youth

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Force Majeure

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Sidewalls

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★★

  • Dogville

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • The Mexican

    ★★★

  • Snatch

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Meet Joe Black

    ★★★★★

  • Seven Years in Tibet

    ★★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Legends of the Fall

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • True Romance

    ★★★★★

  • Kalifornia

    ★★★

  • Scent of a Woman

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • The Apartment

    ★★★★★

  • North by Northwest

    ★★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Brief Encounter

    ★★★★★