Sort by

rasbolomon has logged 452 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trance

Trance

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry