RSS feed for raselhanout

raselhanout has logged 31 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
24
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
17
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Informer

The Informer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry