Sort by

RasmusS has logged 41 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Max Richter's Sleep

Max Richter's Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Year Full of Drama

A Year Full of Drama

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ema

Ema

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Exile

Exile

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Marathon

The Marathon

1919
×
★★½
Edit this entry  
08
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bumping Into Broadway

Bumping Into Broadway

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ask Father

Ask Father

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Idle Class

The Idle Class

1921
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Day's Pleasure

A Day's Pleasure

1919
×
★★
Edit this entry  
07
Shoulder Arms

Shoulder Arms

1918
×
★★★
Edit this entry  
07
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Devil's Doorway

Devil's Doorway

1950
×
★★★½
Edit this entry  
05
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★½
Edit this entry  
02
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry