Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
Edit this entry  
21
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read prior review Edit this entry  
13
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Edit this entry  
11
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry