Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Street Dancer 3D

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

  • War

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Chhichhore

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Super 30

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • De De Pyaar De

    ★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Badhaai Ho

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • Stree

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sanju

  • Lust Stories

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Secret Superstar

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Newton

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★