Ratik has logged 20 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
War

War

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super 30

Super 30

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
De De Pyaar De

De De Pyaar De

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luck by Chance

Luck by Chance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry