Sort by
  • No One Heard the Scream

    ★★★★

  • The Pit and the Pendulum

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • Men

  • The Northman

    ★★

  • Kaitô Ruby

    ★★★★½

  • April Story

    ★★★★½

  • Picnic

    ★★★★

  • I Am Keiko

    ★★

  • The Gorgon

    ★½

  • Sleepy Hollow

    ★★½

  • Red Riding Hood

  • The Company of Wolves

    ★★★★½

  • Nothing But the Night

    ★★★½

  • Eden Lake

    ★★★★

  • Blind Beast

    ★★★★½

  • Mission: Impossible III

    ★★★★½

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★★★