Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Ezra Lynch

Ezra Lynch

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Ezra
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Ezra’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Moonlight

    Moonlight 2016

    ★★★½ Watched by Ezra Lynch 16 Aug 2022

    Prima

  • Prisoners

    Prisoners 2013

    ★★★½ Watched by Ezra Lynch 16 Aug 2022

    nr 1 jake gyllenhaal defender

  • mid90s

    mid90s 2018

    ★★★★ Watched by Ezra Lynch 16 Aug 2022

    dont be nervous

  • Minions: The Rise of Gru

    Minions: The Rise of Gru 2022

    ★★★★ Watched by Ezra Lynch 26 Jun 2022

    is gewoon hard

  • Ayla: The Daughter of War

    Ayla: The Daughter of War 2017

    ★★★ Watched by Ezra Lynch 29 Apr 2022

    justice for ali hij wou gwn die mussy (marylin monroe pussy)

  • Ruby Sparks

    Ruby Sparks 2012

    ★★★★ Watched by Ezra Lynch 27 Apr 2022

    heel mooi ofzo blablablablabla

  • Fresh

    Fresh 2022

    ★★★½ Watched by Ezra Lynch 05 Apr 2022

    very fun very cool

    mimi houdt heel veel van close ups maar writing was realistisch en iedereen acteerde heel leuk

  • Girl, Interrupted

    Girl, Interrupted 1999

    ★★★★★ Watched by Ezra Lynch 14 Feb 2022

    bruh

  • The French Dispatch

    The French Dispatch 2021

    ★★★★ Watched by Ezra Lynch 12 Feb 2022

    Ik weet niet wat ik moet zeggen maar iedereen deed t zo goed

  • Spider-Man: No Way Home

    Spider-Man: No Way Home 2021

    ★★★½ Watched by Ezra Lynch 06 Feb 2022

    gewoon leuk ja

  • Inglourious Basterds

    Inglourious Basterds 2009

    ★★★★ Watched by Ezra Lynch 15 Jan 2022

    Ik ben impressed

  • Bridesmaids

    Bridesmaids 2011

    ★★★ Watched by Ezra Lynch 08 Jan 2022

    Ik mis dit soort comedy film echt heel erg ofzo. They don’t make m like this anymore

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more on Journal.