• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Welcome To The Dark Ages

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • After the Screaming Stops

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Zama

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Filmworker

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Circle

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Icarus

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Prevenge

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Versus: The Life and Films of Ken Loach

    ★★★½

  • Tony Conrad: Completely in the Present

    ★★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Team Foxcatcher

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

    ★★★

  • Weiner

    ★★★★

  • Jim: The James Foley Story

    ★★★★

  • Mapplethorpe: Look at the Pictures

    ★★★★★