Sort by
  • Barbarian

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Help Me, Please

    ★★★★★

  • Josefina

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Midnight Family

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Monster

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Slow West

  • The Witch

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • Project X

    ★★★½

  • El Infierno

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • [REC]

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers

    ★★★½