Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ghost Town

Ghost Town

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
El Infierno

El Infierno

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster

Monster

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Help Me, Please

Help Me, Please

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry