Raúl has logged 1,242 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
Read the review Edit this entry  
31
The Tenant

The Tenant

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder at the Gallop

Murder at the Gallop

1963
×
★★½
Edit this entry  
30
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quay

Quay

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juarez

Juarez

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Story of Louis Pasteur

The Story of Louis Pasteur

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pale Horse

The Pale Horse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pavement

The Pavement

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bear

The Bear

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annie

Annie

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rough Night

Rough Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Hill

The Hill

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oh Tannenbaum

Oh Tannenbaum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lolita

Lolita

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vivacious Lady

Vivacious Lady

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★
Read the review Edit this entry