Sort by

Raúl has logged 121 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
RED

RED

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bronson

Bronson

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old School

Old School

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doom

Doom

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
xXx

xXx

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of the Year

Man of the Year

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers

The Strangers

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry