• BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Guillermo Vilas: Settling the Score

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • So Much Love to Give

    ½

  • The Crimes That Bind

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Intuition

    ½

  • Beastie Boys Story

  • The Heist of the Century

  • Ratones Paranoicos: The Band That Rocked Argentina

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Live Twice, Love Once

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Heroic Losers

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • 4x4

    ★★★

  • Pain and Glory

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • The Mule

    ★★★

  • Creed II

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • All Inclusive

    ★★

  • Green Book

    ★½

  • Rojo

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • Roma

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Incredibles 2

  • Animal

    ★★★½

  • El Angel

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Sebastián Marcelo Wainraich

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Those Who Love, Hate

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Toc Toc

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • 10 Days Without Mom

  • The House

    ★★

  • Despicable Me 3

    ½

  • The Summit

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • The Heavy Hand of the Law

    ★★★

  • Casi leyendas

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Bar

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • 7 Years

    ★★★

  • The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

  • Split

    ★★★½

  • Chasing Trane