Santiago has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Boss: Anatomy of a Crime

The Boss: Anatomy of a Crime

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Kamchatka

Kamchatka

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Aura

The Aura

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Edit this entry  
02
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rojo

Rojo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
XXY

XXY

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
El bonaerense

El bonaerense

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Red Bear

A Red Bear

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Son of the Bride

Son of the Bride

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry