• Dune

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • How It Feels to Be Free

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Angelfish

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • House of Cardin

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★

  • Hair Love

  • Anima

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Practice

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Espectros da Terra

  • Bela Mandil

    ★½

  • Studies of Muybridge and Etc…

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Sadness and Joy in the Life of Giraffes

    ★★★★

  • When I Get Home

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★½