• Lights Out

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Tusk

  • Iron Man

    ★★★½

  • The Da Vinci Code

    ★★★

  • Saw II

  • Saw

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★

  • Re-Animator

    ★★★

  • Blade Runner

  • The Evil Dead

    ★★★★

  • The Star Wars Holiday Special

    ½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre