Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Read prior review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Read prior review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
Read prior review Edit this entry  
05
Tusk

Tusk

2014
×
Read prior review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read prior review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Read prior review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read prior review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Read prior review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read prior review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read prior review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
Read prior review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
Read prior review Edit this entry