Ravioliwizard has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry