RSS feed for Rassya
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Memories of My Body

Memories of My Body

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Edit this entry  
14
Rakka

Rakka

2017
×
Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Gie

Gie

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Firebase

Firebase

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
Edit this entry  
16
Buffalo Boys

Buffalo Boys

2018
×
Edit this entry  
14
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ave Maryam

Ave Maryam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
Edit this entry