• Locke

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Drugstore Cowboy

    ★★★★

  • Beau Travail

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★★

  • Paranoid Park

    ★★★★★

  • The Killing of a Chinese Bookie

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Wild

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Dogville

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★½

  • Demolition

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½