• Suspiria

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★½

  • Certified Copy

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Shame

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★