Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Machine

The Machine

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear

Fear

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House Party

House Party

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mean One

The Mean One

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry