Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry