razetime has logged 289 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sabhaapathy

Sabhaapathy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bunty Aur Babli 2

Bunty Aur Babli 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tango

Tango

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Couch

Couch

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Die By Your Side

To Die By Your Side

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Swansong

Swansong

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
Edit this entry  
11
Chowboys

Chowboys

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logorama

Logorama

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thuppakki

Thuppakki

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lakshya

Lakshya

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Lake

A Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shakuntala Devi

Shakuntala Devi

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her Story

Her Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Eros + Massacre

Eros + Massacre

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minions Jingle Bells

Minions Jingle Bells

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
11
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
history of japan

history of japan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry