Rasmus has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Quo Vadis

Quo Vadis

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry