• Toy Story 4

    ★★★½

  • Rim of the World

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • The Silence

    ½

  • Kill Thy Neighbor

    ½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Bait

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★

  • Wounds

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Checkered Ninja

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • In Fabric

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • That Time of Year

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Greta

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Nun

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Slender Man

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★½