Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Colony

The Colony

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man Without Gravity

The Man Without Gravity

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zone 414

Zone 414

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tunnel

The Tunnel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cave

The Cave

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Words

The Words

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kid

The Kid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry