Richard has logged 37 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
3022

3022

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tread

Tread

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Restoration

Restoration

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indochine

Indochine

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1911

1911

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hungerford

Hungerford

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Forest

The Forest

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry