• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Calvinist

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½