Sort by

Ryan has logged 48 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry