• The Karate Kid

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • Scream 3

    ★★★

  • Scream 2

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Omen

    ★★★★

  • Crank

    ★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★★

  • The Crazies

    ★★★½