Sort by

Ryan has logged 37 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alive in Joburg

Alive in Joburg

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry