Sort by

Ryan has logged 30 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Madame Satã

Madame Satã

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry