Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
11
The County

The County

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
Edit this entry  
19
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
18
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cheap Detective

The Cheap Detective

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry