Sort by

Rick has logged 13 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Square

The Square

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Windy City Heat

Windy City Heat

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry