• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Pirates

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • His House

    ★★★

  • The Tiger Who Came to Tea

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★½

  • Paul Chowdhry: Live Innit

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Great Hack