Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pirates

Pirates

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paul Chowdhry: Live Innit

Paul Chowdhry: Live Innit

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
'71

'71

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Respect

Respect

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Edit this entry