Sort by

rcelebi has logged 94 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reincarnated

Reincarnated

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
Edit this entry  
23
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
Edit this entry  
18
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Edit this entry